Anyone In Czech Republic?

Ahoj. Prvni post. Musi to byt delsi jak dvacet znaku :wink:

1 Like

Ahoj Michale,
psal jsem Ti na Instagramu, našel jsem Tvůj nod v mapě. Myslím, že ze Záběhlic bych na Tebe skoro viděl :smiley: Máš node v provozu? Já sleduji tenhle projekt od samého začátku, pořád čekám na appku pro iOS, ale vypadá to, že budu muset shánět telefon s Androidem.

Ať se Ti daří!

1 Like

Ahoj Tomasi,

dle Instagramu mi hned doslo odkud vitr fouka :wink:

Ano, jsem stale v provozu, ale ted uz s jinym nastavenim nez je na mape ( skoda ze se to neaktualizuje automaticky, provedu tedy alespon manualni aktualizaci ).

A tesim se na spojeni, tento projekt me zaujal a bohuzel zatim jsem byl osamocen a jen si hraji :wink:

Koukam do mapy a Zabehlice jsou sice cca 5km, coz by nemel byt problem, ale spis ty dva kopce, tresnovka a jeste neco v malesicich budou pravdepodobne delat potize.

Mozna zkusit jeste nejaky “odraz” mam balkon na zapad, takze pro me je idealni smer troja, bohnice, letna, strahov, i na vitkov mam primou viditelnost.

Dekuji, take preji at se Ti dari!

Ahoj plánuji se také přidat, a koupit asi LILYGO-TTGO-Meshtastic-T-Beam-V1_1-ESP32-WiFi-Bluetooth-ESP32-GPS-NEO-6M-SMA-18650-Battery akorát nevím jakou zvolit frekvenci 868Mhz nebo 433Mhz.
Jinak lokace Praha 4 - Modřany, na kopci na Beránkem, Záběhlice bych měl pravděpodobně i vidět

Ahoj,

ja jedu na 868Mhz ( a teda myslim, ze to je celoevropsky standard pro LoRa ). Lokalita P9, Harfa. A take TT Beam 1.1

M

Ok díky, já koukal na mapu a jedinnou poznámku jsem našel u nemeckého nodu a ten byl 433. Ok pořídím 868. Jen to chvíli z Číny potrvá :wink:

Hi everyone, I don’t live in Czech Republic but I live really close to Chemnitz. I roll with 868 MHz. I’m currently working on a local network, so I think it would be really cool, if we could reach each other one day :wink:

Hi, What is the usable distance between the 868Mhz nodes? I am not able to obtain any information about that.

Depends on what you need to use it for, but with line of sight you can easily get 10km if not a lot more.

1 Like

Dnes přišlo, display připájen, aku vloženo. Aktualizace firmware proběhla už přes appku na 1.2.6.

Vidím bohužel jen sám sebe, ale zatím jsem to položil jen pod střechu. Budu určitě potřebovat lepší anténu, všesměrovou na střechu. Nějaké doporučení pro 868Mhz s větším ziskem něž ta bužírka co přišla s LILYGO® TTGO Meshtastic T Beam V1.1 ESP32 433/868/915/923Mhz WiFi Bluetooth ESP32 GPS NEO 6M SMA 18650 Battery Holder With OLED|Circuits| - AliExpress :grinning:

Zatím baterie a mobilní použití, časem plánuji připojit malý asi 6W solar a připevnit na střechu.

Hoj,

perfektni a gratuluji! :wink:

Myslim, ze je nutne se pridat do stejneho kanalu, napriklad pomoci:

meshtastic --seturl https://www.meshtastic.org/d/#CiwYAyIgnCgpXmT9Tivtin7JjWkEZqtnEAtOI5bxor8LswyxFU8qBnNoYXJlZA

Nicmene posledni cca 4 verze se chovaji pomerne dost nestabilne, meni se docela zasadni veci ( nastaveni regionu, multikanaly ) takze je mozne cokoliv.

M

pá 12. 3. 2021 v 12:01 odesílatel drakor007 via Meshtastic <meshtastic@discoursemail.com> napsal:

Abych pravdu řekl, ani nevím kde si zvolit ke komu se připojím. Asi je to v apce dostupné až když vidím někoho v okolí. Ale zatím se mi nechtělo investovat do dvou zařízení.

A appce to viditelne neni a ja to nastavuji po pripojeni k PC z konzole pomoci meshtastic utility.

meshtastic --seturl

pá 12. 3. 2021 v 14:07 odesílatel drakor007 via Meshtastic <meshtastic@discoursemail.com> napsal:

Tak v 1.2.x je vela zmien a nie je este urcena pre bezne pouzitie. Ale myslim, ze 1.2.6 je uz vcelku stabilna a vacsinu chyb sa uz podarilo opravit.
Teraz pozeram, ze uz je 1.2.9. Par dni som to nesledoval… :smiley:

přenesl jsem si to pomocí google keep do mobilu (tu URL co jsi postoval) a spustil ji v mobilu a v appce se to zeptalo na přepnutí na ten kanál :grinning:

Na tu meshtastic utility se musím kouknout, ani jsem o ní nevěděl.

Achjo, 1.2.9 je to venku 4h. Zrovna sem udelal update na 1.2.6 u vsech zarizeni.

Pefektni, o vikendu zkusim nekam popojet, kde by uz mohl byt signal a pripojit se. Zatim nevidim ani tuk :frowning:

Ahoj dneska jsem vzal krabičku s sebou když jsem jel z Modřan do Dejvic na kole do práce a chytlo mi to nějaký node se sílou signálu 13% když jsem se vyškrábal na kopec od Vltavy na Letnou. Neměl jsem čas, ale až pojedu zpět tak se zkusím na
https://www.google.com/maps/place/Vyhlídka/@50.0936904,14.4139786,19.67z/data=!4m5!3m4!1s0x470b956797f48cc9:0x8aa769566a0140f7!8m2!3d50.0938851!4d14.4140719
zastavit a zkusit spojeni

:wink:

Ahoj, tam na ten kopec bych mel mit vicemene primou viditelnost. A 13% me mile prekvapuje, pokud sem to teda ja.

pá 26. 3. 2021 v 11:19 odesílatel drakor007 via Meshtastic <meshtastic@discoursemail.com> napsal: