Anyone In Czech Republic?

kanál je nastaven na #shared tak snad se povede :wink: cca po 17h

Tak jsem to zkoušel a objevil se mi node s názvem router, ale nešlo nic odeslat, signál byl slabý. Mají mi přijít 5dBi antény tak to pak někdy zkusím s ní.

Ano, tak to jsem ja. Ja take zkusim nejake lepsi umisteni. Ale i tak, 6.8km je slusnej vykon.

pá 26. 3. 2021 v 22:12 odesílatel drakor007 via Meshtastic <meshtastic@discoursemail.com> napsal:

A jakou tam máš anténu? Já zatím jen tu malou co přišla s T Beam.

Ja u toho mam tuto antenku, vypada o chlup lepe, jak ta defaultni cinska, tu defaultni pribaluji ke vsemu i k MMDVM hotspotum a mam trosku pochybnosti, ze je pro 868Mhz.https://www.neven.cz/kategorie/elektronicke-soucastky/anteny/rf/tx868-jz-5-868mhz-2-0dbi-sma-j-antena-lora/

pá 26. 3. 2021 v 22:18 odesílatel Michal Matouš <michal.matous@gmail.com> napsal:

Tuto: https://www.neven.cz/kategorie/elektronicke-soucastky/anteny/rf/tx868-jz-5-868mhz-2-0dbi-sma-j-antena-lora/

pá 26. 3. 2021 v 22:41 odesílatel drakor007 via Meshtastic <meshtastic@discoursemail.com> napsal:


Mi dneska dorazily další hračky a všiml jsem si @ok4rm že řeší asi nový modul bez OLED, jako já? :smiley:

Ahoj,

Praha 9 - Miškovice, čili většinu z vás mám přes kopec (Kbely). Zatím jsem to testnul na TBeam 433, ale ten mám na honění radiosond, tak jsem si jenom vyzkoušel, že to chodí a teď jsem na to uploadnul MySondy.
Mám tady ale páreček TTGO LoRa32 868 MHz (bez OLED) a jeden kus ze dvou jsem úspěšně napároval, na druhý ještě nezbyl čas.
V podstatě nevím, co tam mám nastavit, ale podle všeho to žádné nódy v okolí neslyšelo.
Jindra

@tomasbrincil @mizshacz @drakor007

Ahoj Jindro,
mohl bych přibrzdit cestou z práce kolem 17:00 a zkusit se spojit na 868 MHz třeba od Domanského.

Nastavené mám:

Region: EU865
Název kanálu (výchozí): #LongSlow-V
Nastavení kanálu (výchozí): Very long range (but slow)

Taky to mám teď na okně, a už několik dní to sleduju, s nadějí, že přijde nějaký “meshtastic burst” a zatím nic. Kdyby tu byl někdo z Ostravy - Jih tak může testovat. Časem bych to dal i na střechu paneláku i s anténou 6dBi, tak bych byl rád, kdyby se nějací testři našli.
WGS84: 49.81 18.24

Ahoj, pokud nemate nastaveny stejny klic, tak se nespojite. Nejlepsi by bylo, diky pomerne omezenemu mnozstvi clenu v nasi kuspine, kdyby jsme pouzivali vsichni stejny sdileny klic, tim se zevdne sance, ze se povede alespon nejake spojeni, popripade skutecne vytvorit nejakou sit, viz: Anyone In Czech Republic? - #11 by mizshacz

A pro privatni skupiny je tam moznost pridat dalsi skupinu ( zatim myslim jen z prikazove radky, ale v budoucnu urcite i z aplikace )

M

Ahoj, pokud klíč explicitně nezměníš, tak je nastavený hardcoded klíč “AQ==” viz. meshtastic · PyPI kapitola Channel settings. Takže pokud používáš pro nastavení appku, tak se k tomu snad ani omylem nedostaneš?

Mám vyzkoušené, že pokud se provede čistá instalace zařízení, aplikace do telefonu, nastaví se region, je stejný název kanálu a nastavení kanálu, tak se nody normálně propojí.

Plánuji následující týdny nahodit pár nodů, ale budou provozovány v takovém režimu, že se tím tady nehodlám chlubit :smiley:

S @dako jsme v kontaktu na Telegramu, nevytvoříme tam nějakou pracovní skupinu?

Ať se daří!

Ahoj,

zanedlouho mi dorazí T-Beam V1.1 a pár TTGO LoRa s displejem i bez (vše na 868 MHz). V té době se prý shodou okolností objeví n-nodů kdesi na Chodově, takže by teoreticky mohly být v dosahu @mizshacz (Modřany) i @drakor007 (Záběhlice) :wink:

@tomasbrincil pokud by vznikla ta skupina na Telegramu, můžu poprosit o přidání? Díky

Máte už zároveň někdo vyřešený samostatný a trvanlivější zdroj napájení? Ideální by byla powerbanka, protože na nabíjení čehokoliv jiného v bytě se úplně necítím, ale nenašel jsem zatím žádnou s ‘always on’ režimem a přijatelnou cenou.

Ahoj!
Jasně, tady je invite link: Telegram: Join Group Chat
Já řeším zatím napájení pomocí 18650 a tisknu si krabičky - kdyby snad někdo měl zájem, tak můžu v Praze předat.

Jinak to napájení řeším spíš pro autonomní node, chtěl bych ho o víkendu někam umístit, uvidím podle počasí.

Je tam tenhle panel: Fotovoltaický solární panel 12V/10W polykrystalický 370x250x18mm : H A D E X , spol. s r.o.
MPPT regulátor: Regulátor MPPT CN3791 pro solární panel 12V : H A D E X , spol. s r.o.
A akumulátor: Akumulátor LiPo 3,7V/6000mAh 126085 /Nabíjecí baterie Li-Pol/ : H A D E X , spol. s r.o.

@drakor007 je Tvůj node v provozu? Můžeš upřesnit polohu aspoň ulicí? Pohybuji se v ulici Žirovnická.

1 Like

Ahoj moje lokace odpovídá tomu co je v mapě, jinak @vosicz ty lokace prohodil. Já jsem Modřany ul. Malá lada. Nod je zapnutý pokud se mu zrovna nevybije aku. 6W solar mám připravený, ale nedostal jsem se k tomu zatím :frowning:

nastavení odpovídá kanálu #shared , very long range:
Region: EU865
Název kanálu (výchozí): #shared-V
Nastavení kanálu (výchozí): Very long range (but slow)
n.v. 310m

Tak se na Řípu objevil node s volačkou OK0RIP. Nastavení je výchozí, tedy:

Region: EU865
Název kanálu (výchozí): #shared-V
Nastavení kanálu (výchozí): Very long range (but slow)
(PSK: “AQ==”)

Je to T-Beam - M8N & SX1262 v modu router, GPS pouze jako zdroj času, poloha je nastavená na pevno. Akumulátor je 6 Ah lipolka, MPPT regulátor a 10 W polykrystalický panel. Co jsem zatím vyzkoušel, tak přes den i s velkou oblačností stačí difuzní světlo k udržení nabitého článku. Pokud node hlásí 92 % znamená to, že je plně nabitý. Azimut je čistý jih, elevace je nastavená na 20° pro zimní měsíce, kdy je málo světla a slunce nízko - pokud by to tam mělo vydržet takhle dlouho před nenechavci.

Provedl jsem narychlo nějaké měření:

a na 20 km to určitě nebude problém, profil trasy je clear line of sight.

V plánu je čase nějaká statistika o stavu akumulátoru, případně log připojených nodů.

Taky mám Telegram. Jsem pro.

Ahoj, taky jsem se vyzbrojil nekolika TTGO, poslední příspěvěk je tu z května - žije tady nějaká pokusná síť nebo to dočasně usnulo? Rád bych si zacvrlikal pár pakety tam a zpět, ne jen doma na dvorku :slight_smile:
Mimochodem pomalu se rozhlížím jak se dostat mezi radioamatéry a koukám spousta z Vás zde má volačku… (motám se na severu Prahy, v okolí Odolky)

To jsi na dohoďpaketem ode mě :))) Node na Řípu mám teď stažený, ale kdybys chtěl přeposlat pár paketů, tak v neděli po obědě se budu nacházet na Odolce, 868 MHz. Pojď na Telegram, je tu odkaz.

Už jsem to pročet důsledně - našel jsem zmiňovaný odkaz na telegram. Zařídím se a ozvu se. Každopádně díky.